Chiny Wskaźniki samochodu wyścigowego producent
Skontaktuj się z nami
Free call

24 terminy dotyczące energii słonecznej: 5 rzeczy, których możesz nie wiedzieć o zbożowym deszczu

April 20, 2022

Tradycyjny chiński kalendarz księżycowy dzieli rok na 24 terminy słoneczne.Grain Rain (chiński: 谷雨), jako ostatni semestr wiosenny, rozpoczyna się 20 kwietnia i kończy 4 maja.

Grain Rain wywodzi się ze starego powiedzenia „Deszcz powoduje wzrost setek ziaren”, co pokazuje, że ten okres opadów jest niezwykle ważny dla wzrostu plonów.Deszcz Zbożowy oznacza koniec chłodów i gwałtowny wzrost temperatury.Oto pięć rzeczy, których możesz nie wiedzieć o Zbożowym Deszczu.

 

Kluczowy czas dla rolnictwa

Grain Rain przynosi wyraźny wzrost temperatury i opadów, a ziarna rosną szybciej i mocniej.To kluczowy czas, aby chronić uprawy przed szkodnikami owadzimi.

 

Występują burze piaskowe

Deszcz zbożowy pada między końcem wiosny a początkiem lata, z rzadkim zimnym powietrzem przemieszczającym się na południe i utrzymującym się zimnym powietrzem na północy.Od końca kwietnia do początku maja temperatura wzrasta znacznie wyżej niż w marcu.W przypadku suchej gleby, niestabilnej atmosfery i silnych wiatrów, wichury i burze piaskowe stają się coraz częstsze.

 

Pijąc herbatę

W południowych Chinach istnieje stary zwyczaj, że ludzie piją herbatę w dniu Zbożowego Deszczu.Wiosenna herbata podczas Grain Rain jest bogata w witaminy i aminokwasy, które pomagają usuwać ciepło z organizmu i są dobre dla oczu.Mówi się też, że picie herbaty w tym dniu zapobiegłoby pechowi.

 

Jedzenie toona sinensis

Ludzie w północnych Chinach mają tradycję spożywania warzywnego toona sinensis podczas Deszczu Zbożowego.Stare chińskie powiedzenie mówi: „toona sinensis, zanim deszcz jest delikatny jak jedwab”.Warzywo jest pożywne i może pomóc wzmocnić układ odpornościowy.Jest również dobry na żołądek i skórę.

 

Święto Zbożowego Deszczu

Święto Zbożowego Deszczu obchodzone jest przez wioski rybackie na obszarach przybrzeżnych północnych Chin.Grain Rain wyznacza początek pierwszej w tym roku wyprawy rybaków.Zwyczaj ten sięga ponad 2000 lat temu, kiedy ludzie wierzyli, że zawdzięczają obfite plony bogom, którzy chronili ich przed wzburzonymi morzami.Ludzie czcili morze i urządzali rytuały składania ofiar podczas festiwalu Zbożowego Deszczu, modląc się o obfite zbiory i bezpieczną podróż dla swoich bliskich.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość