Chiny Wskaźniki samochodu wyścigowego producent
Skontaktuj się z nami
Free call

Astronauci wysłani z misją do ukończenia stacji kosmicznej

June 6, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Astronauci wysłani z misją do ukończenia stacji kosmicznej

Wcześniejszy raport:

Załoga misji Shenzhou XIV, dziewiątego chińskiego załogowego lotu kosmicznego, przybyła na stację kosmiczną Tiangong w niedzielę wieczorem, kilka godzin po tym, jak ich statek kosmiczny został wystrzelony z Centrum Wystrzeliwania Satelitarnego Jiuquan na północno-zachodniej pustyni Gobi.

Trzej astronauci — dowódca misji, starszy pułkownik Chen Dong, starszy pułkownik Liu Yang i starszy pułkownik Cai Xuzhe — weszli do głównego modułu stacji kosmicznej, Tianhe, o 20:50.

Mają pozostać w placówce orbitującej 400 kilometrów nad Ziemią przez sześć miesięcy, aby dokończyć montaż w kosmosie kolosalnej stacji.

Ich statek kosmiczny Shenzhou XIV został wystrzelony przez rakietę Long March 2F, która wystartowała o 10:44 z wieży serwisowej w przypominającym oazie centrum Jiuquan.

To drugi raz, kiedy Chen i Liu polecieli w kosmos, a Cai pierwszy, co czyni go czternastym chińskim astronautą w kosmosie.

Po zakończeniu misji, pod koniec tego roku, stacja kosmiczna Tiangong będzie w pełni funkcjonalna.

Misja trzech astronautów zainaugurowała 10-letni okres, w którym, z wyjątkiem nieprzewidzianych okoliczności, chińscy astronauci będą codziennie przebywać w kosmosie.

Shenzhou XIV to szósty statek kosmiczny, który odwiedził Tiangong i trzeci statek z załogą, który ma przetransportować astronautów do orbitującej placówki.

Tiangong składa się obecnie z czterech sekcji — Tianhe, moduł podstawowy;rzemiosło Shenzhou XIV;oraz statki towarowe Tianzhou 3 i Tianzhou 4.

 

Załoga Shenzhou XIV, wszyscy z drugiej generacji chińskich astronautów, będzie współpracować z kontrolerami naziemnymi, aby połączyć laboratoria kosmiczne Wentian i Mengtian z modułem Tianhe, a następnie użyć ramienia robota, aby przenieść laboratoria do ich stałej pozycji, powiedział Lin Xiqiang. zastępca szefa Chińskiej Załogowej Agencji Kosmicznej.

Wentian, pierwszy komponent laboratoryjny stacji, zostanie wystrzelony w lipcu przez rakietę Long March 5B z Wenchang Space Launch Center w prowincji Hainan.Mengtian, drugi komponent laboratoryjny, zostanie uruchomiony przez Long March 5B z Wenchang w październiku.

Po połączeniu z Tiangong stacja utworzy konstrukcję w kształcie litery T.

Astronauci będą również mieli za zadanie instalowanie i konfigurowanie sprzętu, przeprowadzanie eksperymentów naukowych i demonstracji technologicznych oraz utrzymywanie rutynowych operacji na Tiangong, powiedział Lin.

Powiedział, że odbędą od dwóch do trzech spacerów kosmicznych i będą prowadzić wykłady naukowe dla studentów.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość