Chiny Wskaźniki samochodu wyścigowego producent
Skontaktuj się z nami
Free call

Nowe środki pomagają mieszkańcom wioski radzić sobie z COVID-19

May 6, 2022

najnowsze wiadomości o firmie Nowe środki pomagają mieszkańcom wioski radzić sobie z COVID-19

Działania podjęte w celu zapobiegania zakażeniom krzyżowym we wspólnych obiektach

Przez kilka lat Nie Shuyin dzielił toaletę z około 10 lokatorami w domu w wiosce Lianqin w mieście Beicai w Pudong New Area w Szanghaju.

Teraz pracownik migrujący z Zaozhuang w prowincji Shandong właśnie otrzymał przenośną toaletę w domu i powiedziano mu, że ktoś z wioski będzie codziennie ją dezynfekować i czyścić.

Ta zmiana, która została wprowadzona, aby zapobiec krzyżowemu zakażeniu COVID-19 wynikającemu ze wspólnych obiektów, została wprowadzona po tym, jak około 2300 mieszkańców wioski, w tym Nie, wróciło do domu około 25 kwietnia, około 10 dni po przeniesieniu do scentralizowanych miejsc kwarantanny z powodu rosnącej liczba przypadków COVID-19 w okolicy.

Szybki wzrost infekcji w połowie zeszłego miesiąca sprawił, że Beicai stał się „okiem burzy” podczas ostatniej epidemii w Szanghaju, a także doprowadził do podjęcia przez władze lokalne bardziej ukierunkowanych środków w celu zapobiegania i kontrolowania epidemii.

Na przykład zespół do walki z epidemią w Beicai przeprowadził dokładne procedury dezynfekcji po zabraniu mieszkańców do miejsc kwarantanny i zapewnieniu przenośnych toalet, aby powstrzymać rozprzestrzenianie się wirusa.

Firma Beicai zoptymalizowała przepływ pracy i poprawiła sposób zbierania próbek testowych kwasów nukleinowych.Komitetom wioskowym polecono również oferować lepsze usługi medyczne i zwracać większą uwagę na to, aby zaopatrzenie docierało do mieszkańców podczas działania zamkniętego systemu zarządzania.

Dzięki tej serii środków liczba infekcji w Beicai gwałtownie spadła.Dane dostarczone przez zespół pokazują, że liczba przypadków COVID-19 w całym mieście spadła do 144 30 kwietnia, z 2631 12 kwietnia. Infekcje w ośmiu miejskich wioskach Beicai spadły do ​​25 30 kwietnia, z 1326 14 kwietnia. .

 

Pojawiają się trudności

Beicai, które szczyci się wysokiej klasy budynkami i miejskimi wioskami, takimi jak Lianqin, zajmuje prawie 24 kilometry kwadratowe.W mieście znajduje się największy targ rolny w Szanghaju i wiele nowoczesnych firm.

Zgodnie z szóstym chińskim spisem ludności w 2010 r. w Beicai mieszkało łącznie 277 490 osób, z czego ponad 155 000 to pracownicy migrujący.

Shen Zaiyuan, przewodniczący komitetu wiejskiego Lianqin, powiedział, że około 80 procent jego mieszkańców to lokatorzy, dodając, że pracują głównie w rolnictwie i logistyce w Szanghaju.

Powiedział, że był zaskoczony szybkością rozprzestrzeniania się wariantu Omicron COVID-19, dodając, że gorsze środowisko życia i skomplikowana struktura populacji początkowo stwarzały trudności w walce z epidemią.

„Niektórzy wieśniacy mogli zostać zarażeni przed Pudong – obszarem na wschód od rzeki Huangpu, który został zamknięty pod koniec marca” – dodał Shen.

Dane miejskiego zespołu ds. zwalczania epidemii pokazują, że ponad 2600 osób w Beicai zostało zarażonych 12 kwietnia – ponad 400 z nich mieszka w Lianqin.

 

Szybka odpowiedź

Po zaobserwowaniu gwałtownie rosnącej liczby infekcji rządy od szczebla centralnego do oddolnego, wraz z ekspertami medycznymi, dały pierwszeństwo pracy nad kontrolą epidemii w Beicai.Opracowali plany ustabilizowania sytuacji za pomocą bardziej ukierunkowanych środków, zwracając szczególną uwagę na wsie miejskie.

Ponieważ wskaźnik infekcji w Lianqin utrzymywał się na wysokim poziomie w połowie zeszłego miesiąca, zespół do walki z epidemią zabrał mieszkańców wioski do scentralizowanych miejsc kwarantanny wieczorem 16 kwietnia, umożliwiając dokładną dezynfekcję całej wioski.

Nie, który pochodzi z prowincji Shandong, od ośmiu lat pracuje w Szanghaju.Powiedział, że jego właściciel powiedział mu, że mieszkańcy wsi z ujemnymi wynikami testów na kwasy nukleinowe zostaną wysłani do miejsc kwarantanny, a pozytywne przypadki i ich bliscy kontakt w Lianqin zostaną przeniesieni do wyznaczonych szpitali, prowizorycznych obiektów lub otrzymają opiekę medyczną w odgrodzonym kordonem obszar wsi.

„Zdecydowałem się tego wieczoru zabrać z żoną, matką i 9-miesięcznym dzieckiem do hotelu kwarantanny najpotrzebniejsze rzeczy i kosztowności, ponieważ okazało się, że połowa moich sąsiadów była wtedy zarażona” – powiedział, dodając, że ma obawy jego rodzina zostaje zarażona.

Po tym, jak mieszkańcy wioski opuścili dom, zespół dezynfekcyjny z Wuhan, stolicy prowincji Hubei, spędził pięć dni na dokładnym odkażaniu Lianqin.

„Prace dezynfekcyjne były wielką ulgą i teraz czuję się bezpieczniej” – powiedział Nie.

 

Stacje mobilne

Podczas relokacji mieszkańców miejski zespół do walki z epidemią rozpoczął również optymalizację sposobu, w jaki próbki testowe kwasu nukleinowego były transportowane przez miejskie wioski.

W niedzielę w Lianqin wolontariusze używali motocykli trójkołowych do zbierania próbek, a pracownicy medyczni przyjeżdżali do każdego domu, aby je zabrać.

Mai Lizhen, pochodząca z Szanghaju mieszkająca w Lianqin, z zadowoleniem przyjęła tę zmianę.Powiedziała, że ​​wcześniej, gdy mieszkańcy wracali do domu z miejsc kwarantanny, poproszono ich o ustawienie się w kolejce na placu zabaw w wiosce, aby poczekać na testy kwasu nukleinowego, co ułatwiło zgromadzenie dużej liczby osób.

„Ale odkąd wróciliśmy, kazano nam zostać w domu i dostarczać próbki jedna po drugiej” – powiedziała.„Innymi słowy, próbki są pobierane u naszych drzwi. To jest bezpieczniejsze i bardziej uporządkowane”.

Motocykle trójkołowe były również używane do zbierania próbek w wiosce Yangqiao, która znajduje się około 10 minut jazdy od Lianqin.

Ji Ling, szef partii Yangqiao, powiedział: „Kiedyś mieliśmy jedno miejsce, w którym nasi mieszkańcy mogli wspólnie dostarczać próbki, ale nie tworzymy już miejsca masowego pobierania próbek, ponieważ nie pasuje ono do obecnej sytuacji. Zamiast tego prowadzimy testowanie kwasów nukleinowych przy drzwiach każdego mieszkańca”.

 

Wystarczające zapasy

Prosząc mieszkańców miasta o ścisłe przestrzeganie środków kontroli epidemii podczas badania, a także o monitorowanie stanu zdrowia w domu, wiejskie komitety otrzymały polecenie wzmożenia wysiłków, aby zapewnić ludziom wystarczające zapasy artykułów codziennego użytku i zapewnić im lepsze opieka medyczna, według urzędnika z zespołu antyepidemicznego Beicai.

Shen, przywódca wioski Lianqin, powiedział, że po powrocie do domu mieszkańcy otrzymali paczki warzyw, dodając, że dostawy takich artykułów spożywczych będą kontynuowane dla mieszkańców wioski podczas zamknięcia.

Po dostarczeniu 3000 przenośnych toalet mieszkańcom Beicai, Wu Zhongchun, sekretarz generalny Izby Handlowej Zhejiang w Szanghaju, powiedział, że organizacja będzie nadal wspierać miasto dodatkowymi dostawami, takimi jak warzywa i mięso, aby pomóc mieszkańcom przetrwać tę trudną sytuację. czas.

Dodał, że 68 przedsiębiorstw wchodzących w skład izby zgłosiło się do miasta, zobowiązując się do zagwarantowania dostaw towarów dla tych, którzy muszą pozostać w domu i monitorować stan zdrowia podczas epidemii.

Nie, mieszkaniec wioski Lianqin, powiedział, że użył chińskiego szczypiorku i mąki dostarczonej przez komitet wioski, aby zrobić knedle na obiad 28 kwietnia, przed świętem pierwszomajowym.Danie, które tradycyjnie podaje się w Chinach przy uroczystych okazjach, reprezentuje najlepsze życzenia i nadzieje na życie.

 

Lepsza opieka medyczna

Feng Jiaqian, która pracuje dla wiejskiego komitetu Yangqiao, powiedziała, że ​​będzie nadal dobrowolnie pomagać mieszkańcom wioski w zamknięciu, zwłaszcza osobom starszym z chorobami przewlekłymi, kupując i dostarczając im leki.

„Mieszkańcy mogą zadzwonić, aby powiedzieć nam, jakich leków chcą, a następnie postaram się jak najlepiej spełnić ich wymagania zgodnie z listą leków dostarczoną przez urzędników służby zdrowia” – powiedziała.

Feng powiedział, że kiedy najnowsze przypadki COVID-19 pojawiły się w Szanghaju w marcu, „zajęło mi znacznie więcej czasu, aby zdobyć leki, ponieważ niewystarczające zapasy w szpitalach nie były w stanie sprostać nagłemu wzrostowi popytu. Czasami zajęło mi to cały dzień pomóż mieszkańcom wioski zlokalizować lekarstwa.

„Po raz pierwszy wykonywałam taką pracę, więc mogłam przyjąć skargi od niektórych mieszkańców, gdy kupiłam dla nich niewłaściwą dawkę leków, mimo że początkowo czułam się trochę zasmucona i zdenerwowana” – powiedziała.

„Praca pomogła mi również lepiej zrozumieć naszych mieszkańców wioski i ich stan zdrowia” – dodała.„Jestem wykończony po codziennym lokalizowaniu i kupowaniu narkotyków, ale kiedy ktoś mi dziękuje, natychmiast się rozweselam”.

Beicai Community Health Service Center, jedyny szpital publiczny w gęsto zaludnionym mieście, również w ostatnich tygodniach dołożył wszelkich starań, aby zapewnić pobieranie próbek kwasów nukleinowych i usługi medyczne.

Aby zapewnić mieszkańcom większą wygodę i poprawić wydajność pracy, Song Huijiang, dziekan ośrodka, powiedział, że rozważany jest plan utworzenia około 70 miejsc w całym mieście w celu dostarczenia próbek do badań kwasów nukleinowych.

Powiedział, że w tym miesiącu ośrodek zaczął szczepić osoby w wieku 60 lat i starsze w Beicai, aby zapewnić im bezpieczeństwo zdrowotne.Więcej usług medycznych świadczą również kobiety i dzieci.

„Otworzymy ponownie oddziały ambulatoryjne krok po kroku” – powiedział Song, dodając, że usługi w oddziałach okulistyki, stomatologii i dermatologii, gdzie lekarze i pacjenci muszą pozostawać w bliskim kontakcie, zostaną wznowione później.

Chociaż rosnąca liczba pozytywnych przypadków w Beicai została skontrolowana w ramach serii podjętych środków, urzędnik z zespołu antyepidemicznego powiedział: „Należy dołożyć większych starań, aby skonsolidować to osiągnięcie, ponieważ walka z najnowszą falą COVID- 19 w mieście trwa”.

Skontaktuj się z nami

Wpisz swoją wiadomość